Bakmaya çalış güneşe doğru bakamazsın. Tutmaya çalış kor alevleri tutamazsın. Bu yürekteki sevgi de öyle. Sen anlayamazsın.

 

Uzadı gecelerim bir türlü sabah olmuyor. Sensizim bir tanem, odama gün doğmuyor.

 

Yeşil gözlerindeki duruluk ve ışıltıdır beni sana çeken. Aşk için yüreğini ellerine veren ben. Beni anlamayan ise bir tek sensin sen.

 

Şiirimde anlatayım dedim sana olan temiz hislerimi. Bir türlü başlayamadım. O ilk mısrayı bir türlü bulamadım. Sonra düşündüm ne anlamı olacaktı yazdıklarımın. Sen okuyamadıktan sonra.

 

Aşk uğruna fedakarlık etmek büyük bir şey değildir. Fedakarlık zaten aşkın ilk kuralıdır canım.

 

Seviyorsan çekinme söyle. Söyleyemediklerin yüzünden bir ömür boyu pişmanlık çekme.

 

Ağırdır sevmelerim her yürek taşıyamaz, büyüktür umutlarım her omuz kaldıramaz, her şey olur da şu kalbim, bir tek sensiz olamaz.

 

Mürekkepten denizler, kağıttan gemiler yaptım. Sonra ismini her yere yazdım. İsmini yazınca seni sevdiğimi sandın, ben seni sevmedim sana taptım!..

 

Seni her düşündüğümde kalbime bir yıldız çiziyorum. Benim şimdi kaç yıldızım var biliyor musun? Benim artık bir gökyüzüm var..

 

Bugün her zamankinden farklı bir şey yapayım dedim olmadı yine sana defalarca aşık olup seni düşündüm…

 

Yedi ayrı iklimden yedi çesit arı getirseler yedi çesit arı yedi ayrı çiçeği dolaşsa yedi ayrı çiçekten bal yapsa senin kadar tatlı olamaz.

 

Ben seni dün sevmedim çünkü dün geride kaldı, ben seni bugün de sevmeyeceğim çünkü bugün de bitecek; ben seni yarın seveceğim çünkü yarınlar hiç bitmeyecek.

 

Ağzımdan çıkacak söz olsan konuşmam, gözümden akacak yaş olsan ağlamam, kalbime hapsettim seni hiçbir yere bırakmam.

 

Zaman geçip gidiyorken bir şey yapamıyoruz. Kalbimin attığı da bir gerçek, günün bittiği de. Ne çıkar tüm gerçekleri saysak tek tek. Seni seviyorum, işte sana en büyük gerçek.

 

Bir şiir yazmak istedim, içinde sana olan duygularım olsun, anlatsın sana tüm samimiyetiyle diye. Kelimelerim kifayetsiz, sözlerimse yetmedi anlatmaya.

 

Aşk kaçmaktan çok kovalamak, görmekten çok özlemek, gitmekten çok beklemek, dokunmaktan çok düşünmektir.Ve aşk öyledir ki nerde imkansız varsa onu seçer.

 

Zaman gelecek bana soracaksın,beni mi yoksa hayatı mı daha çok seviyorsun diye. Hayatı diyeceğim, küsüp gideceksin ama hiçbir zaman bilmeyeceksin ki benim hayatım sensin.

 

Ne seni unutturacak kadar zaman geçecek ne de geçen zaman seni unutturmaya yetecek bırakıp gitsende unuturum sanma zaman alışmayı öğretir unutmayı asla.

 

Gönderen : tuba

2 Responses to “Hisli Güzel Sözler”

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

 

hosting